پودر جوش نقره

پودر جوش نقره، که با عنوان‌های مختلف؛ فلاکس نقره و تنه کار نقره به فروش می‌رسد، به منظور روان سازی کردن جوشکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر عملیات جوشکاری، پودر نقره در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این مطلب موارد مختلف استفاده از پودر نقره را بررسی خواهیم کرد.
پودر نقره از فلز نقره ساخته شده است، این فلز در بین مهم‌ترین و گران‌ترین فلزات قرار می‌گیرد. در واقع فلزات نقره، پالادیوم، پلاتین، و طلا چهار فلز گران قیمت هستند.
نقره فلزی واسطه با بافت بسیار نرم است. این فلز دارای انعطاف بسیار بالا است، به همین دلیل خاصیت شکل پذیری آن نیز بالا است.
ساختار کریستال و بلوری نقره به شکل مکعبی است. پیوند‌های موجود در فلز نقره ضعیف هستند، دلیل این موضوع عدم وجود پیوند  کوالانسی در ساختار مولکولی این فلز است.

پودر تنه کار نقره

انواع پودر جوش نقره و مراحل جوشکاری

فلاکس نقره و تنه کار نقره که نام‌های دیگر این محصول هستند، در فرآیند بریزینگ از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برای این که عملیات جوشکاری به خوبی انجام شود، باید از فلاکس نقره و تنه کار نقره با کیفیت استاندارد استفاده شود. فلاکس نقره اگر کیفیت خوبی نداشته باشد، باعث کاهش سیالیت سیم جوش، خوردگی فلز پایه، و ناتمام شدن عملیات جوشکاری می‌شود.
برای خرید پودر جوش با کیفیت استاندارد، فلاکس نقره و تنه کار نقره، می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. در صورتی که فرمولاسیون تولید فلاکس نقره دارای استانداردهای بین المللی باشد، می‌توان کیفیت آن را تضمین کرد.
تنه کار نقره در واقع برای انجام لحیم کاری، به عنوان یک عامل اکسید زدا، و محافظ جوش مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای انجام جوشکاری و استفاده از این محصول، در گام اول باید سیم جوش نقره را حرارت دهیم، در مرحله بعد این سیم را درون ظرف حاوی پودر تنه کار نقره، قرار می‌دهیم.
بعد از این که مقداری فلاکس نقره به  بدنه سیم جوش چسبید، می‌توانیم عملیات جوشکاری را انجام دهیم.
استفاده از تنه کار نقره و فلاکس نقره، باعث روان‌تر شدن عملیات جوشکاری می‌شود، و هم چنین کیفیت جوشکاری را به مقدار قابل توجهی افزایش می‌دهد.
برای این که جوشکاری با سیم نقره با بهترین کیفیت انجام شود، به تنه کار نقره با کیفیت استاندارد نیاز دارید. تنه کار نقره برای تمیز کردن سطح جوشکاری و ایجاد کردن یک اتصال محکم، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فلاکس نقره علاوه بر تمیز کردن سطح جوشکاری، باعث ایجاد چسبندگی فیلر متال و در محل اتصال جوش می‌شود.
در واقع در هنگام جوشکاری، ممکن است قطعاتی از نقره به اطراف پراکنده شوند. پودر تنه کار نقره که با استفاده از هوا گاز ذوب می‌شود، برای جلوگیری از پراکنده شدن قطعات نقره در حین جوشکاری، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید پودر جوش نقره

پودر جوش نقره و یا تنه کار نقره در بسته بندی پلاستیکی، جعبه‌های قوطی عرضه می‌شود. اغلب وزن این بسته‌ها نیم کیلوگرم و یا یک کیلو گرم است. این پودر شبیه به شکر است و رنگ آن نیز سفید است. هنگام خرید پودر تنه کار باید به آلیاژی که استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید. برای جوشکاری با نقره، خرید این محصول لازم است. قیمت آن با توجه به کیفیت آن و برندی که با آن به فروش می‌رسد، متغیر است. برای اطلاع از قیمت پودر جوش نقره و خرید پودر جوش نقره، می‌توانید به فروشگاه تهران نقره مراجعه نمایید