سیم جوش استیل

اگر قصد خرید سیم جوش استیل را دارید، تیم صنعتی تهران نقره به عنوان تولید کننده و وارد کننده انواع سیم جوش در خدمت شماست. فقط کافیست با مشاوره رایگان از متخصصین ما سفارش خود را ثبت کنید و از مزایای خریدی مطمئن و گارانتی و خدمات پس از فروش VIP بهره مند شوید.

 اتصالات صنعتی هر کدام دنیای خود را دارد و هر آلیاژ و جنسی که برای سیم جوش ها در نظر گرفته شده به منظور خاص کاربرد خود به کار می رود. در این مطلب از تهران نقره سعی داریم تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را برای شناسایی نیاز خود و همچنین انواع سیم جوش های استیل را برسی کنیم. در ادامه با تهران نقره همراه باشید.
سیم جوش استیل

 

 

سیم جوش استیل چیست؟

سیم جوش استیل، آلیاژی است که کمتر از 2 درصد دارای کربن بوده و فلز پایه آن آهن است. با افزایش درصد کربن مقاومت و سفتی اتصالات بیشتر می شود ولی شکل پذیری آن کاهش می یابد.

ساختار سیم جوش استیل

سیم جوش های استیل از آلیاژ ها و ترکیبات شیمیایی نظیر کروم، کربن و همچنین مولیبدن استفاده می کنند. وجود این ترکیبات در کنار هم باعث افزایش مقاومت فلزات فولادی و آهنی در برابر خوردگی می شوند .همچنین وجود این ترکیبات استحکام کششی و سختی اتصالات را هم بهبود می بخشند.

انواع سیم جوش استیل

سیم جوش های استیل دارای خانواده بزرگی می باشند. هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. در بین این خانواده بزرگ دو سری SOLINOX 308 و SOLINOX 316 از جمله پر کاربردترین سیم جوش ها در صنعت هستند.

 

سیم جوش استیل

 

 سری SOLINOX 308

از این سیم جوش ها برای اتصال فولاد های AISI 301 305  ,  304 , 303 , 302 , به کار می روند. کشور های مختلفی در حال حاضر این مدل را تولید میکنند. به دلیل این که در بسیاری از کشور ها و با استاندارد های خاص خود این مدلها تولید می شوند. دارای قیمت های متفاوتی می باشند.

 سری SOLINOX 308L

تنها تفاوت این مدل با مدل معمولی سری 308 درصد کربن به کار رفته در آن هاست. در این سری درصد کربن کمتر در نظر گرفته شده است. دلیل ان هم این است که هر چه کربن در آلیاژ سیم جوش کمتر استفاده شود احتمال خردگی و رسوب گذاری در محل جوشکاری کمتر می شود.

 سری SOLINOX 308H

در این سری از درصد کربن بیشتری در این مدل استفاده شده است. هر چه درصد کربن بیشتر شود مقاومت و استحکام یا سختی اتصالات افزایش می یابد.

 سری SOLINOX 316

این سیم جوش ها دارای ترکیبات شیمیایی کروم، نیکل و مولیبدن می باشند. این سیم جوش های استیل برای جوشکاری و اتصال بین فولاد های ضد زنگ نوع AISI 316 استفاده می شوند.
وجود مولیبدن در ترکیبات این محصول باعث شده است که در برابر حرارت مقاومت خوبی نشان دهند. می توان این مدل را در معرض گرمای بالا نیز استفاده کرد.

 سری SOLINOX 316H

سری H  در واقع نشاندهنده میزان استفاده کربن بیشتر در ترکیبات سیم جوش استیل می باشد. هر گاه نیاز به استحکام در اتصالات باشد بایستی از این سری در صنایع مختلف فولادی استفاده شود.

 سری SOLINOX 316L

سری L نیز نشان دهنده وجود کربن کمتر در ترکیبات شیمیایی سیم جوش های استیل می باشد. وجود کربن کمتر نیز باعث کاهش چشمگیر رسوب و بروز خردگی های مرزدانه ای و بین دانه ای می شود. از این سیم جوش در اتصالات فولاد های بلبرینگ آستنیتی مولیبدن دار کم کربن استفاده می شود.

 

سیم جوش استیل

 

مدل های دیگر سیم جوش های استیل

دو سری بالا که با هم برسی کردیم به طور عمومی مورد استفاده هستند. در ادامه سری های خاص سیم جوش های تولیدی برای مصارف خاص را برسی می کنیم.

سری SOLINOX 309

از این نوع سیم جوش ها در اتصال بین فولاد ضد زنگ 309 و همچنین جوشکاری فلزات غیر هم جنس همریختگی کار شده استفاده می شوند.

سری SOLINOX 2209

از این نوع سیم جوش ها بار اول برای اتصال بین فولاد های ضد زنگ دو فازی استفاده شد. هم اکنون نیز در ساختار این سری از دو فاز فرّیت و آستنیت ساخته شده اند. نتیجه اتصال و جوش سری 2209 استحکام کششی بالایی داشته و در مقاومت مطلوبی در برابر خوردگی  از خود نشان می دهد.

 سری SOLINOX 385

از این سیم جوش استیل زمانی استفاده می شود که فلز پایه از نوع فولاد  940 L باشد. همچنین در محیط هایی که در معرض اسید سولفوریک هستند نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. از این محصول برای اتصال فولاد های ضد زنگ 317 L به فولاد های   940 L نیز اصتفاده می کنند.

خرید الکترود استیل

قیمت سیم جوش های استیل

با توجه به تولید این سیم جوش ها در کشور های مختلف سراسر جهان با استاندارد های متفاومت قیمت های آن ها نیز متغیر می باشد.تیم صنعتی تهران نقره محصولاتی با کیفیت و قیمت های کارخانه ای را به مشتریان خود ارائه داده و این مهم در جهت رسالت شرکت تهران نقره به منظور مشتری مداری و جامعیت محصولات در کنار هم می باشد.
سیم جوش استیل مورد نیاز خود را از تیم ما با بهترین کیفیت روز دنیا و اصل و پایین ترین قیمت تهیه کنید تا از مزایای گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش VIP بهره مند شوید.
مطالبی که شاید دوست داشته باشید: سیم جوش نقره ، سیم جوش آلومینیوم