اگر قصد خرید سیم جوش استیل را دارید، تیم صنعتی تهران نقره به عنوان تولید کننده و وارد کننده انواع سیم جوش در خدمت شماست. فقط کافیست با مشاوره رایگان از متخصصین ما سفارش خود را ثبت کنید و از مزایای خریدی مطمئن و گارانتی و خدمات پس از فروش VIP بهره مند شوید.

راهنمای کامل خرید سیم جوش استیل

 اتصالات صنعتی هر کدام دنیای خود را دارد و هر آلیاژ و جنسی که برای سیم جوش ها در نظر گرفته شده به منظور خاص کاربرد خود به کار می رود. در این مطلب از تهران نقره سعی داریم تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را برای شناسایی نیاز خود و همچنین انواع سیم جوش های استیل را برسی کنیم. در ادامه با تهران نقره همراه باشید. سیم جوش استیل

الکترود چیست؟

در هر جایی که نامی از جوشکاری و اتصال بین فلزات و غیر فلزات با یکدیگر است الکترود یا سیم جوش نیز دیده می شود. سیم جوش ها به منظور پر کردن فضای خالی بین دو فلز در عملیات اتصال و جوشکاری استفاده می شوند. بسته به نوع نیاز و کاربرد به چندین آلیاژ، جنس و دسته تقسیم می شوند که هر کدام استفاده و کاربرد متفاوتی دارند. در ادامه   در مورد سیم جوش استیل صحبت خواهیم کرد. مزایای استفاده از الکترود ها در جوشکاری :
  • افزایش سرعت و بهره وری جوشکاری.
  • الکترود به دلیل وجود دی اکسید در ساختار خود بدون تمیز کاری سطوح فلزات نیز قادر به اجرای صحیح جوشکاری می باشد.
  • با سیم جوش ها می توانیم جوشکاری عمیق تری در فلزات انجام دهیم که در نتیجه استحکامات محکم تر و مقاوم تری خواهیم داشت.
 

سیم جوش استیل چیست؟

سیم جوش استیل، آلیاژی است که کمتر از 2 درصد دارای کربن بوده و فلز پایه آن آهن است. با افزایش درصد کربن مقاومت و سفتی اتصالات بیشتر می شود ولی شکل پذیری الکترود کاهش می یابد.

سیم جوش استیل

ساختار الکترود استیل

سیم جوش های استیل از آلیاژ ها و ترکیبات شیمیایی نظیر کروم، کربن و همچنین مولیبدن استفاده می کنند. وجود این ترکیبات در کنار هم باعث افزایش مقاومت فلزات فولادی و آهنی در برابر خوردگی می شوند .همچنین وجود این ترکیبات استحکام کششی و سختی اتصالات را هم بهبود می بخشند.

انواع الکترود های استیل

سیم جوش های استیل دارای خانواده بزرگی می باشند. هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. در بین این خانواده بزرگ دو سری SOLINOX 308 و SOLINOX 316 از جمله پر کاربردترین الکترود ها در صنعت هستند.

الکترود استیل سری SOLINOX 308

از این سیم جوش ها برای اتصال فولاد های AISI 301 305  ,  304 , 303 , 302 , به کار می روند. کشور های مختلفی در حال حاضر این سری از الکترود های استیل را تولید میکنند. به دلیل این که در بسیاری از کشور ها و با استاندارد های خاص خود این الکترود ها تولید می شوند. الکترود های استیل دارای قیمت های متفاوتی می باشند.

الکترود استیل سری SOLINOX 308L

تنها تفاوت این مدل با مدل معمولی سری 308 درصد کربن به کار رفته در آن هاست. در این سری درصد کربن کمتر در نظر گرفته شده است. دلیل ان هم این است که هر چه کربن در آلیاژ سیم جوش کمتر استفاده شود احتمال خردگی و رسوب گذاری در محل جوشکاری کمتر می شود.

الکترود استیل سری SOLINOX 308H

در این سری از درصد کربن بیشتری در الکترود استفاده شده است. هر چه درصد کربن بیشتر شود مقاومت و استحکام یا سختی اتصالات افزایش می یابد.

الکترود استیل سری SOLINOX 316

این سیم جوش ها دارای ترکیبات شیمیایی کروم، نیکل و مولیبدن می باشند. این سیم جوش های استیل برای جوشکاری و اتصال بین فولاد های ضد زنگ نوع AISI 316 استفاده می شوند. وجود مولیبدن در ترکیبات این الکترود ها باعث شده است که در برابر حرارت مقاومت خوبی نشان دهند. می توان این الکترود ها را در معرض گرمای بالا نیز استفاده کرد.

الکترود استیل سری SOLINOX 316H

سری H  در واقع نشاندهنده میزان استفاده کربن بیشتر در ترکیبات سیم جوش استیل می باشد. هر گاه نیاز به استحکام در اتصالات باشد بایستی از این سری در صنایع مختلف فولادی استفاده شود.

الکترود استیل سری SOLINOX 316L

سری L نیز نشان دهنده وجود کربن کمتر در ترکیبات شیمیایی سیم جوش های استیل می باشد. وجود کربن کمتر نیز باعث کاهش چشمگیر رسوب و بروز خردگی های مرزدانه ای و بین دانه ای می شود. از این سیم جوش در اتصالات فولاد های بلبرینگ آستنیتی مولیبدن دار کم کربن استفاده می شود.

مدل های دیگر سیم جوش های استیل

دو سری بالا که با هم برسی کردیم به طور عمومی مورد استفاده هستند. در ادامه سری های خاص سیم جوش های تولیدی برای مصارف خاص را برسی می کنیم.

الکترود استیل سری SOLINOX 309

از این نوع سیم جوش ها در اتصال بین فولاد ضد زنگ 309 و همچنین جوشکاری فلزات غیر هم جنس همریختگی کار شده استفاده می شوند.  

الکترود استیل سری SOLINOX 2209

از این نوع سیم جوش ها بار اول برای اتصال بین فولاد های ضد زنگ دو فازی استفاده شد. هم اکنون نیز در ساختار این الکترود ها از دو فاز فرّیت و آستنیت ساخته شده اند. نتیجه اتصال و جوش سری 2209 استحکام کششی بالایی داشته و در مقاومت مطلوبی در برابر خوردگی  از خود نشان می دهد.  

الکترود استیل سری SOLINOX 385

از این سیم جوش استیل زمانی استفاده می شود که فلز پایه از نوع فولاد  940 L باشد. همچنین در محیط هایی که در معرض اسید سولفوریک هستند نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. از این محصول برای اتصال فولاد های ضد زنگ 317 L به فولاد های   940 L نیز اصتفاده می کنند.

قیمت سیم جوش های استیل

با توجه به تولید این سیم جوش ها در کشور های مختلف سراسر جهان با استاندارد های متفاومت قیمت های آن ها نیز متغیر می باشد.تیم صنعتی تهران نقره محصولاتی با کیفیت و قیمت های کارخانه ای را به مشتریان خود ارائه داده و این مهم در جهت رسالت شرکت تهران نقره به منظور مشتری مداری و جامعیت محصولات در کنار هم می باشد. سیم جوش استیل مورد نیاز خود را از تیم ما با بهترین کیفیت روز دنیا و اصل و پایین ترین قیمت تهیه کنید تا از مزایای گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش VIP بهره مند شوید. مطالبی که شاید دوست داشته باشید: سیم جوش نقره ، سیم جوش آلومینیوم