سیم جوش آلومینیوم

صنعت امروز بسیار وابسته به اتصالات بین قطعات داخلی هر دستگاه و یا سازه ای است. هر سیستم صنعتی دارای اتصالات فراوان داخلی و خارجی است تا برای کاربردی خاص استفاده شوند. این اتصالات با جوش کاری میسر می شود. برای جوشکاری در محیط های مختلف از وسیله ای به نام سیم جوش استفاده می شود. سیم جوش ها انواع مختلفی و استفاده های فراوانی دارند. در این مطلب به انواع و ویژگی های یک سیم جوش آلومینیوم مناسب می پردازیم. با تیم تهران نقره همراه باشید.

سیم جوش آلومینیوم چیست؟

آلومینیوم به دلیل هدایت پذیری الکتریکی و حرارتی بالا انتخاب مناسبی برای جنس سیم جوش ها می باشد. این فلز سفید رنگ بوده و در معرض هوای آزاد روکشی به نام اکسید آلومینیوم روی آن پوشانده می شود. وظیفه ی این روکش با ضخامت 002/0 میلیمتر، محافظت از فلز در برابر مایعات و گاز ها است.
سیم جوش هایی که در جوشکاری آلومینیوم استفاده می شود. دارای روکش های ضخیمی هستند. و معمولا از 95 درصد آلومینیوم و 5 درصد سیلیسیم تشکیل شده اند.

سیم جوش آلومینیوم

انواع سیم جوش های آلومینیومی

در صنعت اتصالات متفاوت با ضخامت ها و کاربرد های بسیاری وجود دارد. به همین دلیل از آلیاژ های مختلفی برای سیم جوش های آلومینیومی در بازار وجود دارند. که به معرفی هر کدام می پردازیم.

 سیم جوش آلومینیوم ER1050

از این نوع سیم جوش آلومینیوم در اتصال و جوشکاری دو فلز با آلومینیوم خالص با 5 درصد روکش تیتانیوم برای بهبود عملیات جوشکاری استفاده می شود.

 سیم جوش  4043 ER

این مدل از سیم جوش های آلومینیومی برای اتصال دو فلز آلومینیومی با درصد 2 تا 7 درصد سیلیسیم استفاده می شود. که باعث اسرعت جوشکاری و نفوذ پذیری بالا را برای جوشکار فراهم می کند. از این نوع محصول  در صنایع شیمیایی، بدنه مخازن و تانک های حمل و نقل، لوازم خانگی، خودروسازی و کشتی سازی استفاده می شود. حالت های استفاده ی این نوع مدل، جوش تخت، جوش افقی و جوش عمودی سربالا می باشد.

سیم جوش آلومینیوم 4047 ER

این مدل از آلیاژ های آلومینیومی دارای نقطه ی ذوب پایین و مقاوم در برابر زنگ زدگی می باشد. نقطه ی ذوب پایین در تغییر شکل فلز هنگام ذوب بسیار کمک می کند. معمولا از این دسته در اتصال و جوشکاری فلز های با نقطه ذوب پایین، مثل ورق های آلومینیوم بریزینگ و چدن استفاده می شود. کاربرد های این آلیاژ در صنعت پتروشیمی، مخازن تحت فشار، تجهیزات پزشکی می باشد.

سیم جوش  5087 ER

از این نوع سیم جوش های آلومینیومی، در اتصال فلزات پایه آلومینیومی با آلیاژی 5 درصدی از منیزیم استفاده می شود. استفاده از مدل 5087 باعث افزایش مقاومت و طاقت اتصال، انعطاف پذیری بالا و همچنین مقاوم در برابر پوسیدگی ها می شود. و در اتصالات داخلی سازه های دریایی ، صنایع کشتی سازی و مخازن فشار قوی کاربرد دارد.

 

سیم جوش آلومینیوم 5554 ER

علاوه بر فشار و کشش حرارت هم نقش مهمی ایفا می کند. پس برای تحمل بالای فلز در حرارت ها و فشار های بالا از این نوع برای اتصالات محکم استفاده می شود. این آلیاژ مقاومت بسار مناسبی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی می باشد. که این ویژگی باعث شده در صنایع دریای بسیار مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

 

سیم جوش آلومینیوم 5754 ER

درصد به کار رفته از آلیاژ ها در این نوع 3 درصد منیزیم می باشد و به دلیل ترکیبات مناسب به تولید سازه های انبوهی کمک شایانی کرده است. علاوه بر مقاومت بسیار بالا در مقابل زنگ زدگی فلزات و جای جوش نیز مقاوم است.

سیم جوش آلومینیوم نور

یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین نوع آن مدل نور می باشد، این محصول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و همین مورد باعث محبوبت آن بین افرادی که در زمینه جوشکاری فعالیت دارند شده است.

قیمت سیم جوش آلومینیوم

قیمت این محصول با توجه به نوسانات بازار می تواند متفاوت باشد اما شما می توانید برای اطلاع از قیمت دقیق آن با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و از قیمت محصول مورد نظر خود مطلع شوید.

خرید سیم جوش نقره

پیشنهاد ما به شما برای خرید سیم جوش نقره یکی از بهترین و معتبرترین فروشگاه ها در این زمینه یعنی فروشگاه تهران نقره می باشد که سابقه فعالیت چندین و چند ساله را دارد، همچنین این فروشگاه از افراد متخصص و با تجربه بهره می برد تا شما را در زمینه خرید راحت تر یاری نمایند.

صحبت پایانی بازرگانی تهران نقره

ضمن تشکر و قدردانی ویژه از طرف تیم تهران نقره از شما که تا این جا با ما همراه بودید. میتوانید در هر مرحله میتوانید با کارشناسان ما در مورد انتخاب صحیح و درست  سیم جوش  آلومینیومی مناسب برای مصارف شما، تماس حاصل کنید. تا از مزایای خریدی مطمئن و به صرفه بهره مند بشوید.

الکترود آلومینیوم 

پودر جوش نقره