الکترود برنج

در این مطلب سعی شده است در رابطه با الکترود برنج ، کاربرد های آن و انواع این الکترود و صحبت شود. انتخاب یک شرکت معتبر و با سابقه جهت خرید بهترین الکترود برنجی مهم است چراکه در امر جوشکاری یکی از مواد بسیار پرکاربرد و کمکی الکترودها می باشند. میزان مقدار آلیاژهای استفاده شده در الکترود جوشکاری برنج ها بسیار حائز اهمیت می باشد. می دانیم که انواع تقلبی الکترود ها در بازار فراوان شده است و این امر سبب پایین آمدن کیفیت کارمان می شود. پس بهتر است از هر فروشگاهی اقدام به خرید نکنیم تا به مطلوب ترین نتیجه برسیم.

تعریف اجمالی از الکترود برنج

در ابتدا لازم است الکترود را تعریف کنیم. الکترود به معنای سیم جوش است. می دانیم در جوشکاری دو قطعه را با گرما و حرارت به یکدیگر وصل می شوند. در جوشکاری به غیر از قطعه اصلی، از قطعه کمکی دیگری بهره می برند. که این قطعه کمکی همان الکترود است.

حال می خواهیم بدانیم الکترود برنج چیست. برنج آلیاژ مس می باشد، و متشکل از مس و روی و گاها قلع و سرب است. برنج مقاوم در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی است. الکترود برنج سهولت و پیشروی در جوشکاری را افزایش می دهد. نواقص و عیوب در جوشکاری را به حداقل می رساند. نقطه ذوب سیم جوش برنج حدودا 930 درجه است. الکترود برنج انتخابی مناسب برای جوشکاری فلزات غیر آهنی می باشد، چرا که آن ها را آسان تر جوش می دهد و خواص فیزیکی آن ها را تغییر نمی دهد. سعی شد تعریفی ساده از این الکترود را بیان کنیم.

 

کاربرد الکترود برنج

این عنصر در صنایع کاربرد فراوانی دارد. به طور مختصر می توان به کاربرد الکترود برنج در صنعت خودرو، ساخت کابینت، و ورق های فلزی اشاره کرد. از این محصولات برای اتصالات نازک استفاده می شود، چون قادر به نفوذ در عمق جوشکاری می باشند. ممکن است در عمل جوشکاری منفذهایی باز بمانند که این یک عیب به حساب می آید، برای حل این مشکل می توان از الکترود استفاده کرد چرا که الکترودها مواد دی اکسید کننده دارند. سیم جوش ها باعث کاهش هزینه مواد تولیدی جوشکاری می شوند و اینکه یک جوش سریع و تمیز را ممکن می سازند. این الکترودها قابل استفاده برای هر نوع فلز پایه می باشد. پس با کمک الکترودها می توان میزان نقص کار را کمتر کرد. این سیم جوش هم مانند هر سیم جوش دیگر سبب می شود که کار در مدت زمان کمتری انجام شود.

انواع الکترود برنج 

در بازار ایران سال هاست که سه مدل از این محصول در بازار موجود می باشد و به مصرف می رسد که در زیر مختصرا  این سه مدل راتوضیح می دهیم:

  1. الکترود برنج بهینکس، که محصول یک شرکت ایرانی می باشد. این شرکت توانسته است مرغوب ترین و پر مصرف ترین محصول را به بازار ارائه دهد و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.
  2. الکترود برنج آلمانی از نام آن مشهود می باشد که محصول کشور آلمان است. کیفیت این محصول بسیار بالاست. از آنجایی که یک محصول وارداتی است پس قطعا قیمت بالایی نیز خواهد داشت. طرفداران این محصول در بازار زیاد است، و همین امر سبب شده است تا نوع تقلبی آن  هم زیاد شود. باید در خرید این محصول خیلی دقت کرد مثلا به مقدار آلیاژ مصرف شده در این دقت کنید تا از تقلبی بودن یا نبودن آن پی ببرید.
  3. الکترودب رنج آکا هم تولید کشور عزیزمان ایران است. این محصول هم از کیفیت بالای برخوردار می باشد. و تنها الکترود برنجی است که با اندازه 70 سانتی متری در بازار وجود دارد.

 قیمت الکترود برنجی

در تعیین قیمت الکترود برنج دو عامل زیر مهم می باشند:

  1. نوع برند الکترود: به کارخانه تولید کننده الکترود توجه کنید و اطمینان حاصل کنید از اینکه آیا کارخانه تولیدی معتبر است و به مقادیر استانداردها توجه دارد.
  2. کیفیت الکترود: هر چقدر کیفیت و مرغوبیت محصولی باشد، متناسبا قیمت این محصول را نیز بالا می برد. جنس مفتول به کار رفته شده و بسته بندی محصول نیز نقش تعیین کننده خواهند داشت.

در این مطلب نمی توان لیستی از قیمت الکترود برنج ها در اختیار گذاشت، چرا که نوسانات بازار زیاد است. برای مطلع شدن دقیقتر از قیمت ها با راه های ارتباطی فروشگاه تهران نقره تماس بگیرید. این فروشگاه با داشتن نیروی متخصص و با تجربه اش  خریداران را راهنمایی می کنند تا خریدی بهتر داشته باشند. سالیان زیادی است که این شرکت در زمینه فروش الکترود برنج فعالیت دارد و توانسته است توجه تعداد زیادی از خریداران را جلب کند. شرکت مذکور بسیار متعهد و معتبر است و حقوق و احترام به خریداران را سر لوحه کار خود قرار می دهد.