الکترود استیل

در این مطلب سعی شده است در رابطه با الکترود استیل ، کاربرد های آن، انواع این الکترود و همین طور عوامل تاثیر گذار در قیمت الکترود ها صحبت شود. انتخاب یک شرکت معتبر و با سابقه جهت خرید بهترین الکترود مهم است چرا که در امر جوشکاری یکی از مواد بسیار پرکاربرد و کمکی الکترود ها می باشند. میزان مقدار آلیاژ های استفاده شده در الکترود استیل ها بسیار حائز اهمیت می باشد. می دانیم که انواع تقلبی الکترود ها در بازار فراوان شده است و این امر سبب پایین آمدن کیفیت کارمان می شود. پس بهتر است از هر فروشگاهی اقدام به خرید نکنیم تا به مطلوب ترین نتیجه برسیم.

انواع الکترود استیل و کاربرد آن ها

در این عنوان تنها به چند نوع از انواع الکترود استیل اشاره می کنیم، که بسیار پرکاربرد هستند؛ در هر مورد کاربرد الکترود استیل  را در آن مدل خاص ذکر کرده ایم.

الکترود استیل 309

که برای جوشکاری فولاد های نا هم جنس ریختگی و کار شده استفاده می شوند. و پوششی رتیلی دارد. باید در دمای حداکثر370 درجه استفاده شود.

الکترود 308L

این نوع کربن کمتر دارد و این سبب می شود که ترک و خوردگی در بین دانه ها کاهش یابد و رسوب شکل نگیرد.

الکترود 2209

با هدف جوشکاری فولاد های ضد زنگ دو فازی حاوی 22 درصد کروم تولید شدند. جوش این نوع الکترود، استحکام کششی بالایی دارد و مقاوم در مقابل خوردگی و ترک های ناشی از آن می باشد.

الکترود  316 L

که معمولا برای جوشکاری فولاد های بلبرینگ آستنیتی مولیبدن دار کم کربن استفاده می گردند. البته باید توجه داشت که این نوع الکترود در برابر گرما مقاومت کمتری دارد.

الکترود 312

معمولا برای جوشکاری هایی که یکی از فولاد ها ضد زنگ با نیکل بالا باشد، استفاده می گردد.

الکترود استیل 304

از 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل ساخته شده است. در مقابل اکسایش به دلیل داشتن کروم مقاوم می باشد.

الکترود E330

در محیطی خورنده و با دمای 980 درجه استفاده می شوند. برای جوشکاری تعمیراتی و آهنگری شده، به کار برده می شوند.

الکترود استیل 420

که برای جوشکاری فولاد زنگ نزن ماتنزینی و الکترود های 2209 و هم چنین برای جوش دادن فولاد های دوپلکس و سوپر دوپلکس پرکاربرد می باشند.

خرید و فروش الکترود استیل

در انتخاب سیم جوش استیل باید حساسیت بیشتری داشت مثلا به نوع قطب و حالت درز جوش توجه کنید چرا که بی توجهی در این موارد سبب می شود قدرت و استحکام جوش کاهش یابد. البته شرایط محیطی مثل میزان گاز های خورنده و رطوبت محیط هم از عوامل تاثیر گذار هستند و می دانیم که ترکیبات به کار رفته در انواع سیم جوش استیل ها متفاوت می باشد و همین باعث می شود که در محیط های مختلف، مثل هم عمل نکنند. سیم جوش استیلی برای صنایع مختلفی کاربرد دارند اما باید بدانیم که از کدام نوع آن، برای انجام کار مد نظرمان استفاده کنیم.

در خرید الکترود استیل بایستی بسیار توجه کنیم چرا که شرکت های زیادی اقدام به فروش الکترود استیل می کنند، که متاسفانه در این بین افراد سود جویی وجود دارند که اقدام به فروش اجناس تقلبی می کنند. قبل از خرید بهتر است که در مورد شرکت و یا فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید تحقیق کنید تا انتخابی درست برایتان رقم بخورد. تعداد شرکت های دارای نمایندگی فروش الکترود استیل بسیار زیاد هستند، که در بین آن ها می توان شرکت تهران نقره را جز شرکت های معتبر و با تجربه در زمینه فروش انواع الکترود معرفی کرد.

قیمت الکترود استیل

در تعیین قیمت الکترود استیل دو عامل زیر مهم می باشند:

  1. نوع برند الکترود: به کارخانه تولید کننده الکترود توجه کنید و اطمینان حاصل کنید از اینکه آیا کارخانه تولیدی معتبر است و به مقادیر استاندارد ها توجه دارد.
  2. کیفیت الکترود: هر چقدر کیفیت و مرغوبیت محصولی باشد، متناسبا قیمت الکترود استیل را نیز بالا می برد. جنس مفتول به کار رفته شده و بسته بندی محصول نیز نقش تعیین کننده خواهند داشت.

در این مطلب نمی توان لیستی از قیمت الکترود استیل ها در اختیار گذاشت، چرا که نوسانات بازار زیاد است. برای مطلع شدن دقیقتر از قیمت ها با راه های ارتباطی فروشگاه تهران نقره تماس بگیرید. این فروشگاه با داشتن نیروی متخصص و با تجربه اش  خریداران را راهنمایی می کنند تا خریدی بهتر داشته باشند. سالیان زیادی است که این شرکت در زمینه فروش الکترود استیل فعالیت دارد و توانسته است توجه تعداد زیادی از خریداران را جلب کند. شرکت مذکور بسیار متعهد و معتبر است و حقوق و احترام به خریداران را سر لوحه کار خود قرار می دهد.